تبلیغات
عسل اصیل

عسل اصیل
اولین فروشگاه عرضه عسل اصیل و تجهیزات زنبورداری در شهر کلور 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
امکانات سایت عسل اصیل
پیوندهای روزانه
راهنمای پرورش و نگهداری زنبور عسل 
لوازم مورد نیاز برای زنبورداری
 
کندو :
خصوصیات یک کندو
 ازورود زنبورهای مهاجم جلوگیری کند. مقاوم در برابر اثرات مخرب نور خورشید و باران باشد. مانع از نفوذ موریانه ها گردد. اغلب کندوها چوبی هستند و رایج ترین آنها به نامهای مدرن یا ملی هستند. 
قسمتهای مختلف یک کندو از پائین به با لا
 تخته تحتانی - طبقه - پنجره ملکه - قابها و زیرسازی آنها - صفحه جدا
 کننده - سرپوش


ابزارآلات زنبورداری :لباس کار زنبورداری - یک جفت پوتین یا چکمه خوب - یک جفت دستکش - توری جهت پوشاندن صورت - دودی یا دودکن - کاردک زنبورداری - کلاه - برسی یا شاه پر- قفس ملکه - بچه گیر - یک قوطی کبریت چند نکته راجع به زنبورداری 
1-رنگ کندوها را اغلب به علت تشخیص بهتر آنها و انعکاس حرارت و جلوگیری از نفوذ گرما به داخل کندو سفید انتخاب می کنند. 2- فضای مورد نیاز برای فعالیت هر زنبور در کندو حدود 8 میلی متر می باشد. 3- زنبورها از رنگهای سیاه و قهوه ای خوششان نمی آید و در هنگام کار از بکار بردن وسایل این رنگی باید خودداری کرد. 
آناتومی وانواع زنبور عسل
 :زنبور عسل موجودی است که به صورت اجتماعی زندگی می کند و به دو صورت نر و ماده می باشد که ماده ها شامل ملکه و زنبور کارگر می باشند. قسمتهای مختلف بدن یک زنبور سر: (چشمها- شاخک ها- ضمائم دهانی- مغز و غدد گوناگون ) سینه : ( بالها و پاها به آن اتصال دارند و مرکز حرکتی بدن زنبور است ) شکم: (دستگاه گوارش  تنفس و گردش خون نیش یا زوائد تولید مثلی است) چشمها: دوعدد چشم مرکب با چندین عدسی در دو طرف سر و سه چشم بسیار ساده کوچک بر روی فرق سر 
دستگاه گوارش
 شامل فک و خرطوم است . 
کار فک یا ماندیبول
mandible گزش، جویدن ، مکش و عمل لیسیدن آلت چنگ زدن به منظور: جمع آوری گرده موم کاری تمیز کردن کندو جنگیدن برداشت کردن و چیدن کار با بره موم و تثبیت آن - پرستاری نوزادان
انواع زنبور:
هر کلنی شامل ملکه ، چند زنبور نر ، هزاران کارگر و نوزاد (تخم- لارو و شفیره می باشد.) 
ملکه:زنبور ملکه بزرگتر از زنبور کارگر و طویل تر از زنبور نر است و تنها یکبار جهت جفتگیری از کندو خارج می شود.وظیفه عمده ملکه تخم گذاری بوده و در طول اوج فصل پرورش نوزادان بین 1500 تا 3000 تخم می گذارند.
 
جفتگیری ملکه
 اصطلاحا این عمل را پرواز عروسی (Neptune) می گویند که 5 روز پس از خروج ملکه از سلول نوزادی اتفاق می افتد.ملکه به همراه بسیاری از زنبور های نر به پرواز در می آید او در ارتفاعات بالا پرواز کرده و تنها چند نر از 500 نر موفق به جفتگیری می شوند. ارگان نرینه زنبور نر موفق, پس از جفتگیری شکسته و در ارگانلهای حیاتی ملکه گیر می کند و باعث مرگ زنبور نر می شود و ملکه 3 الی 4 روز بعد از جفتگیری تخمگذاری می کند.

 
زنبورنر:تنبل ترین زنبورهاست و تنها وظیفه آنها جفتگیری با ملکه است. 

زنبور کارگر:کوچکترین و پرجمعیت ترین زنبوران عسل هستند و 98 درصد جمعیت کلنی را تشکیل می دهند .
 

وظایف یک زنبور کارگر
 عمل پاکسازی و نظافت - تغذیه و مراقبت از نوزادان - شان سازی - کمک کردن به ملکه - پرواز جهت یابی - تهویه کندو - وظایف محافظتی - جاسازی عسل ، گرده ، شهد و آب در سلولها - جلوگیری از غارت 


[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 11:56 ق.ظ ] [ حسن شهسواری ]

اولین ازمایش را باید بعد از فصل زمستان و در یكی از روزهای گرم اول بهار و موقعی كه كندوها نسل خود را تربیت نموده اند انجام داد.در این بازدید باید وضعیت تولید نسل مقدار ذخیره عسل و قدرت كندو را از لحاظ جمعیت زنبورهای ان مورد مطالعه قرار داد و یادداشت كرد.

اگر جمعیت كندو زیاد باشد و در ان نسل زنبور در مراحل مختلف رشد و تخم تازه دیده شود احتیاجی به دیدن ملكه نخواهد بود مگر اینكه در ان موقع تخم و لارو و حجرات سربسته به قدر كافی دیده شود نشانه این است كه طرز كار ملكه رضایتبخش می باشد.به طور كلی در بازدید بهاره باید كارهای زیر را انجام داد:

   
[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 11:52 ق.ظ ] [ حسن شهسواری ]

 گزارشات از فوائد، بهبودها و درمانهای حاصله از مصرف گرده گل

درمانها

بهبودها

سرطان در حیوانات

سرماخوردگی‌ها

جوش صورت

نازائی‌ نرها

كم خونی

فشار خون بالا

اختلالات مزاجی و عصبی

زخم‌ها

عملیات ورزشی

هضم و جذب

جوان سازی

قدرت عمومی

طراوت پوست

اشتها

ظرفیت هموگلوبین

نیروی جنسی

 

[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ حسن شهسواری ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


لینک های ویژه
آمار سایت
بازدیدهای امروز عسل اصیل: نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب